• A vizsgára bocsátás feltételei
    • életkor megkötés: legalább 8 éves kor
    • Kivárási idő: a legutóbbi övvizsgától számított 4 hónap.
  • Elméleti vizsgaanyag: l. A semi-contact szabályrendszer jellemzői: félerejű küzdelem, a küzdő idő 3x2 perc. de lehet 2x2 (junior) és 2 x 1,5 perc (Kadett 1 , gyermek) is. Minden szabályos találatnál megállítják a küzdelmet. Támadható a fej a fül vonaláig szemből, a test elölről a bordák középvonaláig, övmagasságig. Lábsöprésnél a boka alatti rész. Semi-contactnál támadható még a tarkó, kick-light és low-kick szabályrendszerben a comb kívül és belül, K-1 szabályrendzserben a teljes láb, beleértve a térdet is.
  • Adható pontok: szabályos ütés fejre, testre, lábsöprés, ha az ellenfél 3 pontja éri a talajt, testre bevitt rúgások 1 pont. Fejre bevitt rúgások, ugró rúgás testre 2 pont. Ugró rúgás fejre 3 pont.
  • Kötelező védőfelszerelés: kézvédő, lábfejvédő, fejvédő, fogvédő, sípcsontvédő, szuszpenzor, nőknél mellvédő.
  • Szabálytalanságok megítélése: Egy kilépés, ill szabálytalanság miatt intés, Warning! Második kilépés, szabálytalanság után mínusz egy pont, harmadik kilépés, harmadik szabálytalanság után ismét mínusz egy pont, a negyedik kilépés, illetve szabálytalanság után leléptetés. A kilépés és szabálytalanság külön büntetendő.

GYAKORLAT

1. 1. Erőnlét: 60 felülés + 25 fekvőtámasz öklön. (kento)
  2. 2. Technika: A gyakorlatokat tízszer lassan, tízszer gyorsan, tízszer gyorsan harcszerű mozgásból mindkét támadóállásban.
    1. 1. Első kezes kézhátütés fejre, hátsó egyenes ütés csípősüllyesztéssel testre. (Kizami uraken uchi jodan, gyaku tsuki chudan)
    2. 2. Első egyenes ütés fejre, hátsó egyenes ütés fejre, hátsó lábas rövid köríves rúgás testre. (Kizami tsuki jodan- gyaku tsuki jodan, ko mawashi geri chudan)
  3. 3. Eséstechnika: csúsztatott esés oldalra guggolásból mindkét oldalra, kétszer végrehajtva. Yoko ukemi
  4. 4. Önvédelem: mellső fojtás elleni védekezés, ellentámadással.
  5. 5. Gyorsasági állóképesség: 1 perc lengyel boksz.
  6. 6. Rúgástechnika: hátsó lábas köríves rúgás a társ testére erővel megrúgva.mozgásból számolásra
  7. 7. Páros gyakorlatok: kézhátütés fejre, hátsó egyenes testre megütve oda-vissza. Első egyenes ütés fejre, hátsó egyenes ütés fejre, hátsó lábas köríves rúgás testre folyamatosan 2 percig. A gyakorlatokat mind a két oldali támadóállásból végre kell hajtani!